Promocje
Rozdzielacz stalowy 11-obwodowy do ogrzewania podłogowego
Rozdzielacz stalowy 11-obwodowy do ogrzewania podłogowego

479,90 zł

Cena regularna: 499,90 zł

Najniższa cena: 469,90 zł
szt.
Rozdzielacz stalowy 10-obwodowy do ogrzewania podłogowego
Rozdzielacz stalowy 10-obwodowy do ogrzewania podłogowego

429,90 zł

Cena regularna: 469,90 zł

Najniższa cena: 409,90 zł
szt.
Rozdzielacz stalowy 9-obwodowy do ogrzewania podłogowego
Rozdzielacz stalowy 9-obwodowy do ogrzewania podłogowego

389,90 zł

Cena regularna: 409,90 zł

Najniższa cena: 379,90 zł
szt.
Rozdzielacz stalowy 8-obwodowy do ogrzewania podłogowego
Rozdzielacz stalowy 8-obwodowy do ogrzewania podłogowego

349,90 zł

Cena regularna: 379,90 zł

Najniższa cena: 339,90 zł
szt.

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego

Rozdzielacze do podłogówki

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet. Zapewnia komfort cieplny i równomierny rozkład temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Podłogówka cieszy się coraz większą popularnością i świetnie sprawdza się zarówno w nowo budowanych, jak i remontowanych domach. Ogrzewanie podłogowe jest wyjątkowo cenione zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak salon czy łazienka. Brak zawieszonych na ścianach grzejników znacząco zwiększa estetykę domowych przestrzeni. Wiele osób ceni również aspekt zdrowotny podłogówki. Instalacja systemu ogrzewania podłogowego jest niezwykle istotna z perspektywy komfortu życia alergików.

Aby wszystko funkcjonowało sprawnie, warto jednak zwrócić uwagę na dobrą jakość komponentów do ogrzewania podłogowego. Jednym z ważniejszych elementów systemu grzewczego jest rozdzielacz do podłogówki. Co to takiego i jaką pełni funkcję?

Czym są rozdzielacze do podłogówki?

W ogrzewaniu podłogowym sprawne, bezawaryjne działanie instalacji i urządzeń to podstawa. Montaż całego systemu powinien, zatem zostać bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany. Kluczowe jest odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie instalacji, ale też jakość poszczególnych jej elementów. System ogrzewania podłogowego zwykle składa się z kilku obiegów grzewczych, których ilość dobierana jest do konkretnych wymagań projektowych dla danego pomieszczenia. Odpowiednio wysoka lub niska temperatura sprawi, że będziemy odczuwać komfort cieplny w poszczególnych pokojach i strefach. Możemy to osiągnąć właśnie dzięki rozdzielaczom. Rozdzielacz ogrzewania podłogowego pomaga odpowiednio rozprowadzić ciepło w ramach całej instalacji i w wybranych strefach. 

Jak działa rozdzielacz do ogrzewania podłogowego?

Rozdzielacz do podłogówki jest kluczowym elementem systemu, który służy do kontrolowania przepływu czynnika grzewczego (zwykle wody) przez pętle grzewcze. Dzięki rozdzielaczowi możliwe jest sprawne połączenie obwodów, systemów instalacyjnych i grzejników lub/i ogrzewania podłogowego. Aby zapewnić im trwałość, rozdzielacze do podłogówki produkuje się ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, co gwarantuje odporność na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. W praktyce, rozdzielacz otrzymuje wodę z systemu ogrzewania i przekierowuje ją do poszczególnych pętli ogrzewania podłogowego. Pozwala na kontrolowanie ilości wody przepływającej przez każdą pętlę. Obecnie rynek oferuje różne typy rozdzielaczy, dzięki czemu możliwa jest obsługa wielu różnych rodzajów instalacji grzewczych. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rozdzielacza?

Pierwszym istotnym kryterium zakupu rozdzielacza jest materiał z jakiego jest wykonany. Mosiądz nie jest wrażliwy na korozję, a do tego charakteryzuje się wytrzymałością, co daje większą pewność długotrwałej, bezawaryjnej pracy. Stal nierdzewna także jest odporna na korozję, jednak jest nieco tańsza i lżejsza. Charakteryzuje się też dużą wytrzymałością na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Często jednak większe znaczenie, niż rodzaj materiału ma jakość podzespołów.

Inną ważną cechą jest odległość między belkami, które są jednym z podstawowych elementów rozdzielacza. Stosowany standard to 210 i 235 mm. Istotna przy wyborze rozdzielacza jest również ilość obwodów grzewczych (zasilających i powrotnych), które decydują o zakresie jego pracy.

Ważnym parametrem rozdzielacza jest dopuszczalna temperatura pracy. Należy uważać, aby jej nie przekraczać, bo może się to zakończyć poważną i trudną do usunięcia awarią. Przepływomierze służą natomiast do regulacji ilości wody w pętli grzewczej. 

Montaż rozdzielacza

Układ zadziała efektywniej a straty energii będą mniejsze, jeśli zminimalizuje się odległość pomiędzy rozdzielaczem a elementami grzewczymi.

Wysokiej klasy rozdzielacze do podłogówki

W instalco.pl oferujemy wysokiej klasy rozdzielacze do ogrzewania podłogowego. W naszym asortymencie znajdziesz rozdzielacze w różnych typach i rozmiarach, posiadające od 2 do aż 12 obwodów grzewczych.

Profesjonalne rozwiązania pozwalają na dokładny podział i precyzyjne regulowanie czynnika grzewczego w poszczególnych pętlach ogrzewania podłogowego. Dzięki temu masz zagwarantowaną odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu. W sklepie instalco.pl zakupisz także inne akcesoria do ogrzewania podłogowego. Nasi klienci mogą liczyć nie tylko na wysoką jakość produktów, ale również atrakcyjne ceny. Sprawdź naszą ofertę!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dane kontaktowe

664-958-173

sklep@instalco.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl